Honzovy komentáře

Honzovy komentáře – moje názory k aktuálnímu dění

O mně

Vyrůstal jsem v česko-německé rodině se zájmem o dění kolem nás a to mi, zdá se, zůstalo. Jelikož u nás bylo skoro vždy puštěno nějaké německé nebo rakouské rádio a večer pak Hlas Ameriky nebo Svobodná Evropa, která se téměř naladit, s politikou jsem vlastně vyrůstal. Mohu tedy s čistým svědomím prohlásit, že se o ni zajímám už půl století. Po matce jsem zdědil zájem o umění, po otci o vědu. Měl jsem velké štěstí, že jsem byl vychováván dvojjazyčně; mým prvním jazykem byla němčina, protože jsem ale navštěvoval pražskou školu, čeština postupně převládla. Díky tomu se zaměřuji na německojazyčná média, s nimiž jsem v kontaktu denně a z toho vyplývá i zaměření tohoto blogu.

Můj blog přináší pohled zvenčí, neboť i po téměř 30 letech svobody vnímám velký rozdíl v kvalitě tradičních západních médií a domácí žurnalistiky. Nemám rozhodně ambici zastupovat denní aktuální zpravodajství. Tento blog je čistě názorový, který doplňuje běžně dostupné zprávy a komentáře o informace, které u nás, podle mého názoru, chybí, nebo jsou jen nedostatečně zastoupeny. Snažím se o pluralitu legitimních (čti: demokratických) názorových proudů, z výše uvedeného však vyplývá, že zde budou silněji zastoupena témata, jimž se v českých médiích, často sklouzávajících k přílišnému zestručnění, někdy až populizmu a zaujatosti, tolik místa nedostává. Dalšími důležitými atributy, na které proto kladu důraz, jsou vysoká kompetence komentářů, zasazení do širšího kontextu a větší informační hloubka.

Těším se na vaše reakce v diskuzi pod jednotlivými příspěvky (urážlivé a sprosté příspěvky mažu), nebo na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instagram, nebo Tumblr. Pokud se vám bude článek líbit, budu vděčný za každé sdílení a „lajk“.

Váš
Honza